WYKŁADY OTWARTE: Jak Twój sklep meblowy zyska więcej zadowolonych klientów

Zapraszamy na najbliższe wykłady otwarte 17 maja 2022 r., podczas targów Meble Polska, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Temat przewodni seminariów, które poprowadzi Jerzy Osika, to „Jak Twój sklep meblowy zyska więcej zadowolonych klientów”. Organizatorem cyklu wykładów jest Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli i Grupa MTP

Program wykładów:

10:30-11:15

 Jak mówić, by więcej sprzedać? Siła słowa w salonie meblowym

Skoro myśli wpływają na słowa, to i słowa wpływają na myśli – pisał George Orwell. Jakich słów i sformułowań używać, a z jakich zrezygnować, by zwiększyć swoje szanse na sprzedaż? Jakie zadawać pytania, by pomóc klientowi w zakupie? Co i jak mówić, by podnieść wartość i liczbę produktów, które klient kupi w Twoim salonie meblowym? Znajdź nowe odpowiedzi na te pytania.

11.30 -12:15

W jaki sposób sprawisz, by więcej klientów odwiedziło właśnie Twój sklep?

Marketingowe powiedzenie mówi, że „połowa pieniędzy przeznaczonych na reklamę jest wyrzucona w błoto, rzecz w tym, aby wiedzieć która”. W  czasach, gdy coraz szybciej zmieniają się zachowania zakupowe klientów, rosną ich wymagania w stosunku do sposobu komunikowania się z nimi, a my mamy coraz większy wybór narzędzi marketingowych, w tym nowoczesnych mediów, skuteczny marketing staje się dla sklepu meblowego coraz większym wyzwaniem.  Co pomoże Ci zwiększyć liczbę klientów odwiedzających Twój salon meblowy? Skorzystaj z okazji, by zyskać nowe inspiracje.

12:30 – 13:15

Kierownik sklepu – skutecznym menedżerem i liderem zespołu.

Dlaczego nawet najlepsi sprzedawcy, awansowani na kierowników sklepów nie zawsze spełniają oczekiwania swoich pracodawców, pracowników i swoje własne ? Co ułatwi Ci, jako kierownikowi sklepu, byś stawał się coraz bardziej skutecznym menedżerem, który sprawnie zarządza zespołem  współpracowników i jest dla nich autentycznym liderem?  Podczas tego spotkania zyskasz podpowiedzi, które sprawdzają się w praktyce.

13:30 – 14:15

Jak sprzedasz klientowi tam, gdzie on jest?

Klient chce kupować tam, gdzie jest, dlatego coraz częściej korzysta zarówno z zakupów w internecie, jak i w sklepach tymczasowych, tzw. pop-up stores, których popularność rośnie szybciej niż kiedykolwiek dotąd. Na zadane, podczas badania firmy Cushman & Wakefield, pytanie „w jakich formatach będą rozwijać się Państwa sklepy”, aż 26 proc. odpowiedzi brzmiało „pop-up store”. Dowiedz się, jak Ty możesz na tym skorzystać, oferując meble i artykuły wyposażenia wnętrz.

Aby wziąć udział w wykładach, należy zarejestrować się na targi: https://www.meblepolska.pl/pl

Organizatorzy: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, Grupa MTP

Sponsorzy upominków: Monnari, Teekanne, Valentini, Wings, Pawo.

30.03.2022