TWÓJ NOWY ROK

Nie ważne skąd przyszedłeś, ważne dokąd zmierzasz
Zaufaj słowom naszej noblistki, Olgi Tokarczuk, że „Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było”. Patrz w przyszłość i działaj z dewizą, że „dziś jest pierwszy dzień życia, które masz przed sobą”.

Określaj i realizuj cele
„Nie planowanie sukcesu to planowanie porażki” – mówi znana mądrość. Określaj i zapisuj swoje cele, ustalaj priorytety, planuj działania, które pomogą Ci zrealizować to, na czym Ci zależy i działaj – „tu i teraz”. Sukces osiągają ci, którzy robią to, o czym inni tylko mówią, że zamierzają zrobić, a jak twierdzi chińskie przysłowie: „Najwięcej czasu mają ci, którzy niczego nie odkładają na później”.

Wiedz więcej
Legenda biznesu – Arystoteles Onasis, zapytany o receptę na sukces, odpowiedział krótko: „Wiedzieć więcej niż inni”. Zyskasz nowe możliwości stale poszerzając swoją wiedzę i umiejętności. Pamiętaj, że kto się uczy jest wiecznie młody, a Twój sukces będzie tak wspaniały jak Ty.

Yes, you can
„Jeśli myślisz, że Ci się uda lub myślisz, że Ci się nie uda, to w obydwóch przypadkach masz rację” – zauważył kiedyś Robert De Niro. Osiemdziesiąt procent naszych problemów nigdy się nie wydarzyło, stworzyliśmy je sami w swoim umyśle. Próbuj, czy Ci się uda, zamiast zakładać, że jest inaczej. Wierz w siebie, myśl i działaj optymistycznie, to taki będzie dla Ciebie ten rok i całe życie.

Realizuj swoje marzenia
„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” – zauważył Walt Disney. Miej odwagę marzyć i rób to, co pomaga Ci być szczęśliwym w różnych obszarach Twojego życia. Odrzuć ograniczające Cię myśli, nie słuchaj tych, którzy w Ciebie wątpią. Otaczaj się tymi, którzy Cię wspierają.

Odważnie myśl i działaj
„Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu” – podpowiadał Mark Twain, a Winston Churchill zauważył, że „odwaga jest słusznie uznawana za najważniejszą z ludzkich zalet… ponieważ to ta zaleta gwarantuje wszystkie inne”. Pomyśl, co dobrego dla Ciebie lub innych chętnie byś robił, gdybyś się nie bał – i rób to.

Konsekwentnie rób to, co jest dla Ciebie ważne
Znasz zasadę salami? Łatwiej je zjesz, krojąc je wcześniej na plasterki. Łatwiej zrealizujesz też swoje wielkie cele, planując i realizując każdego dnia mniejsze, ale ważne działania. Twórca Facebooka, Mark Zuckerberg zdradził kiedyś: „Pytanie, które zadaję sobie niemalże codziennie, to czy robię właśnie najważniejszą rzecz, jaką mógłbym robić”. Każdy dzień planuj pozytywnie, a takim uczynisz swoje życie, które składa się z pojedynczych dni.

Życzę Ci samych pięknych dni w Twoim Nowym Roku – takim, jakiego Ty chcesz i jakim go uczynisz!

30.12.2021