3 inspiracje na Wielkanoc, które Ci się przydadzą

Czy myślałeś, jak pozytywnie spędzić najbliższe święta, o których już wiesz, że będą inne od dotychczasowych? Zastanawiałeś się, co zrobić, by zgodnie z otrzymywanymi życzeniami były one radosne? Poznaj trzy pomysły, które pomogą Ci znaleźć odpowiedzi.

Podróże po świecie nauczyły mnie, że bez względu na wyznawaną religię, wiosna jest dla nas zawsze symbolem narodzin nowego życia. Nadchodząca Wielkanoc przypomina nam o radości następującej po tym, co bolesne. Niech będzie dla nas okazją do pozytywnego myślenia i mówienia o tym, co dobrego nas czeka po tym, co teraz przeżywamy. Obecna sytuacja może nam przypominać stan wojny. Chowając się w okopach myślimy najpierw, jak przeżyć atak wroga, by potem z wizją zwycięstwa przygotować się i ruszyć do ataku. Uczestnicy moich szkoleń pt. „Góry i doliny, czyli jak sobie radzić w dobrych i w złych czasach”  zawsze potwierdzają, że droga na każdy szczyt wiedzie przez dolinę. Łatwiej jest nam ją opuścić, gdy skoncentrujemy naszą uwagę na szczycie, czyli na tym, co pozytywne, na nagrodzie, która nas czeka.

1. Myśl i mów pozytywnie, wyobraź sobie swój szczyt i to, jak cieszysz się ze zwycięstwa.

Obecna sytuacja to dla wielu z nas okazja do zatrzymania się w dotychczasowym biegu i spojrzenia z dystansu na siebie, na to komu lub czemu poświęcaliśmy dotychczas najwięcej swojego czasu i uwagi, do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze, do przemyśleń, co możemy zrobić lepiej, do zaplanowania i rozpoczęcia działań w tym kierunku. Wielkanoc to przecież czas spowiedzi, wyznania grzechów i postanowienia poprawy. Dobrze przygotuj się do wejścia na szczyt. Wymieniaj się z innymi pozytywną energią i pomysłami na przyszłość, przeczytaj wartościową książkę lub skorzystaj z wiedzy dostępnej online.

2. Wykorzystaj ten czas na pozyskanie dobrej energii i pomysłów na przyszłość

Towarzyszące nam w tym okresie poczucie wspólnoty to również świetny moment na pomyślenie o tym, co możemy zrobić dla innych. Radość dawania potwierdza powiedzenie, że „zapach róży zawsze zostaje na ręce, która ją wręcza”. Jeśli chcesz czymś zarażać innych, to najlepiej uśmiechem. Nic nie kosztuje, a daje tak wiele. Możesz go wywołać wysłaniem życzeń, jak i świątecznym dowcipem. Podzielę się z Tobą dwoma z tych, które znalazłem na zagranicznych stronach internetowych:

  • Przychodzi kogut do kury i pokazuje jej pisankę mówiąc „zobacz jakie jajka potrafi robić konkurencja”.
  • Mężczyźni są jak zające wielkanocne: szczerzy, wierni i sexy. Ale kto dzisiaj wierzy w zające wielkanocne?

Kolejne znajdź sam i prześlij lub opowiedz innym.

3. Dziel się radością i uśmiechem z innymi

Życzę Tobie i Twoim bliskim mnóstwa radości i uśmiechu w nadchodzące Święta.

Jerzy Osika

09.04.2020